начало > сп. Български законник > 2017 > бр. 10, Октомври 2017 г. > Данъчно задължените лица, които не ...
сп. Български законник
бр. 10, Октомври 2017 г.

Данъчно задължените лица, които не са длъжни да издават фискална касова бележка, издават документ за придобитите от тях доходи от източници по чл. 10, ал. 1, т. 3 и 4, съдържащ реквизитите по чл. 6, ал. 1 от Закона за счетоводството

Отговаря доц. д-р Али ВЕЙСЕЛ – регистриран одитор

   Въпрос: Има ли задължителен документ, отчитащ приходите на лица, упражняващи свободна професия, които не са задължени да регистрират продажбите си чрез касов апарат?

   Отговор: Съгласно чл. 9, ал. 2 от Закона за данъците върху д...

 
Този материал е достъпен за абонатите на
сп. Български законник
бр. 10, Октомври 2017 г.

Ако вече сте наш абонат, моля,
въведете Вашата парола за достъп:


За да четете този и всички останали наши материали,
разгледайте вариантите ни за
АБОНАМЕНТ


Списание

Български
законник


Вестник
Седмичен
законник

Вестник
Главен
счетоводител

Счетоводна
система

Експертис