начало > в. Седмичен законник > 2021 > бр. 35, 4 -10 октомври 2021 г. > Обезщетение на бащата при раждане н...
в. Седмичен законник
бр. 35, 4 -10 октомври 2021 г.

Обезщетение на бащата при раждане на дете

Отговаря Гошо МУШКАРОВ - д-р по икономика

   Има ли право бащата на парично обезщетение при раждане на дете?

   Работещите по трудово правоотношение бащи имат право на платен отпуск в размер 15 дни, считано от датата на изписване на детето от лечебното заведение (чл. 163, а...

 
Този материал е достъпен за абонатите на
в. Седмичен законник
бр. 35, 4 -10 октомври 2021 г.

Ако вече сте наш абонат, моля,
въведете Вашата парола за достъп:


За да четете този и всички останали наши материали,
разгледайте вариантите ни за
АБОНАМЕНТ


Списание

Български
законник


Вестник
Седмичен
законник

Вестник
Главен
счетоводител

Счетоводна
система

Експертис