начало > сп. Български законник > 2018 > бр. 11, Ноември 2018 г. > Осчетоводяване на получени дивидент
сп. Български законник
бр. 11, Ноември 2018 г.

Осчетоводяване на получени дивидент

Отговаря доц. д-р Али ВЕЙСЕЛ - регистриран одитор

   Въпрос: ООД разпределя дивидент на съдружниците си ЕООД ААА И ООД БББ. Кой трябва да внесе 5% данък?
Как се осчетоводява полученият дивидент в ЕООД ААА И ООД БББ?

   Отговор: Съгласно чл. 194, ал. 1 от Закона за корпоративн...

За да четете този материал, моля, въведете Вашата парола за достъп:

Ако не сте наш абонат, разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ.