начало > в. Седмичен законник > 2019 > бр. 7, 18 - 24 февруари 2019 г. > Извънреден труд в системата на МВР ...
в. Седмичен законник
бр. 7, 18 - 24 февруари 2019 г.

Извънреден труд в системата на МВР по време на избори

Отговаря Гошо МУШКАРОВ - д-р по икономика

   Следва ли да се заплаща извънреден труд на служителите на МВР, участващи в дейности във връзка с произвеждането на избори?

   За служителите по трудови договори в МВР се допуска полагане на извънреден труд, когато:
• извършват работи, свързани с произвеждане на избори;
• изготвяне на експертизи и психологично подпомагане при оперативно-издирвателни дейности и овладяване на критични ситуации;
• за друга работа, свързана със сигурността и опазване на обществения ред.
Извънредният труд се заплаща с увеличение по реда на чл. 262 и 264 от КТ.



Статия със свободен достъп