начало > в. Седмичен законник > 2020 > бр. 23, 8 - 14 юни 2020 г. > Обезщетение за неизползван отпуск о...
в. Седмичен законник
бр. 23, 8 - 14 юни 2020 г.

Обезщетение за неизползван отпуск отпреди 2010 г.

Отговаря Гошо МУШКАРОВ - д-р по икономика

   Имам неизползван платен годишен отпуск за 2008 и 2009 г. Имат ли давностен срок платените годишни отпуски за тези години?

   Неизползваните платени годишни отпуски до 01.01.2010 г. могат да се ползват до прекратяване на трудовото правоотношение със същия работодател. Правото на ползването им не се погасява по давност. При прекратяване на трудовия договор работодателят дължи обезщетение по реда на чл. 224 от КТ за неизползваните дни платен годишен отпуск, правото за който не е погасено по давност, в т.ч. и за неизползваните отпуски преди 01.01.2010 г.



Статия със свободен достъп