Български законник Седмичен законник Главен счетоводител Експертис Семинар 2025 Настолник… 2024 Трудово право 2025 1000 въпроса… 2024
начало > в. Седмичен законник > 2023 > бр. 9, 6 - 12 март 2023 г. > Право на отпуск за трудовия стаж от...
в. Седмичен законник
бр. 9, 6 - 12 март 2023 г.

Право на отпуск за трудовия стаж от бюрото по труда

Отговаря Гошо МУШКАРОВ - д-р по икономика

   Имам ли право на платен годишен отпуск за трудовия стаж, зачетен при получаване на обезщетение за безработица от бюрото по труда?

   Трудовият стаж за периода на обезщетение от бюрото по труда се зачита въз основа на чл. 354, ал. 1, т. 7 от КТ, без през това време да е съществувало трудово отношение, без трудов договор и без работодател. Поради това за периода на обезщетението от бюрото по труда не се полага право на платен годишен отпуск по Кодекса на труда.



Статия със свободен достъп